Ve Evlilik Bisikletti


Hangi yıl..Hatırlayamıyorum. Kimisi çocukluk anılarını öyle detaylı anlatır ki nasıl o kadar geri gidip o günün o anın her dakikasını tek tek anlatır şaşırıyorum.. Bende herşey kesik kesik fotoğraf karesi gibi bir anıya ait bir kaç an o kadar..Buna üzülmeli miyim onu da bilmiyorum. Tekerlekleri hardal sarısı ve diğer tüm parçaları rengarenk olan ilk bisikletim..Yazlıktayım..

3 ya da 4 tekerlekle sürdüm mü hiç onu da hatırlamıyorum..Tek bir an var gözümün önünde evin önünde (o zamanlar yol, toprak) 

babamın eli selede beni dengede tutmaya çalışıyor ve arkama dönüp baktığımda babam çok geride kalmış..Ödüm kopuyor ama 

paniklersem düşerim..dizliklerim var bir de şimdi hatırlıyorum paten kaymak için kullandıklarım.. Ama yinede kısa bir şortlayım; düşmemem lazım!

Hatırladığım tek senaryom bu..Hatırlattığı hisler.. Nasıl kullanırım! koca bisiklet, iki tekerleğin üstünde hem herkes düşüyor..Tanrım sanırım o kadar büyümemiş olabilirim acaba vaz mı geçsem? Ama çok güzel bi bisikletim var hem çok havalı iki tekerlekli bisiklete binmek.. Bir de tekerleklerimle neredeyse aynı renk sarı bir şapkam var; önünde Lc waikiki maymunu sevmiyorum o maymun suratını ters çeviriyorum sürekli şapkamı; o gün de ters şapkam kafamda, uzun saçlarım yanlardan ağzıma ağzıma giriyor bisikletin tepesinde bir de uyuz uyuz saç üflüyorum..Uff çok meşakatli bu iş agresifliği de var..Sanırım 3 4 yıl bindim o bisiklete herkes büyük bisikletlere geçmeye başladı uf o da ayrı bir mevzu..Ve ben abim sayesinde büyük bisiklet hiç kullanmadan motora geçtim..

Motor dediğim scooter işte ama simsiyah pek bi havalıydı.. Hele ki ortaokula giden sapsarı saçlarımla ben, bir çok erkek arkadaşımdan önce yazlıkta

harıl harıl motor kullanır hale geldim..27 yaşıma kadar da bir daha bisiklete hiç binmedim..

Ve evlendik.. Büyük bir gazla araştırmaya giriştik ve gidip iki tane bisiklet aldık..14 sene hiç bisiklete binmeyen ben; her yere bisikletle gider duruma

ışık hızıyla geldim. 28 yaşında, yazlıkta, dolunayın altında bisikletime biniyorum..

Huzurla çekiyorum tertemiz orman kokusunu içime aynı çocukluğumdaki gibi.. Neşeli, yaşam kaygısı nedir bilmeden, sadece bu anda kalarak bindiğim güzel bisikletim..

Bu gece ki karmam..Aynı yaşam huzurunu seneler sonra aynı yerde, daha büyük bir bisikletle yaşamamı sağlayan adam..Dünyanın en renkli hayat arkadaşı..

Bisiklete binme heyecanım gibiydi evlenme serüvenimiz..Ödüm kopuyordu ya düşersem diye.. Saftirik! neden düşesin.. Güvenli alanını yarattığın bisikletten 

kolay kolay düşmezsin.. Tüm dikkatim bisikletimi kullandığım bu anda..

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |