RÜZGAR ESMEDİĞİ ZAMAN NE YAPAR?

En son güncellendiği tarih: 8 Eki 2018


De L'origine Du Xxie Siecle.. (21. Yüzyılın Kökeni) adlı bir kısa filmde geçen minicik bir cümle! "Rüzgar esmediği zaman ne yapıyor?" O kadar arada kalmış bir cümleydi ki..belki izleyen onca insanın aklında bile kalmamıştır..Beynime öyle bir kazındı ki bu cümle.. Günlerdir sorguluyorum..gerçekten??..Rüzgar esmediğinde   nerededir? ne yapıyordur?..Bir yerden geliyor..Bir anda suratında, teninde, iliklerinde hissediyorsun belki de..bazen ürpertiyor..bazen üşütüyor..bazen de yüzüne mükemmel bir gülümseme yerleştirip gidiyor.. Gidiyor da nereye gidiyor.. Şimdi sana soruyorum..Nerede bekliyorsun sinsice bizi? Bazen yerli bazen yersiz çıkıp geliyorsun..Kocaman bir şaton mu var orada mı yaşıyorsun? Bak aklıma bir şarkı geldi.. "ağaçlar kök salınca, hepsi göğsüme batınca, tek odalı kağıttan şatomda uyanırım belki..yalnızken kırık yatağımda, alışırım zamanla, bu kadarı var bana hayatta, yetinirim belki.."

Belki rüzgarın da benim gibi tek odalı kağıttan bir şatosu vardır.. Çok heyecanlı değil mi?..Orada saklanıyordur..Oyun oynuyordur..Bazen sinsice karışıyordur insan içine yavaş yavaş.. Bazen yalnızlıktan sıkılıp hızlı hızlı koşuyordur..Bizi sarstığını bilmeden.. Bazende sıkılıp denizin huzuruna kavuşmak istiyordur belki.. Ama bilmiyor ki..Kocaman dalgalar yaratıyor..Mükemmel kıvrımlar oluşturarak yarattığı kırılma yeryüzünde soyut ya da somut hiç bir şey de yok..Bak! gördün mü, o tek odalı şatondan çıkıp neler yapıyorsun..Bazen de meraklı kurnaz çocuk gibi..yalnız başına bir bankta oturan ya da bahçesinde, balkonunda öylece gecenin sessizliğini ya da günün neşesini dinleyen birinin yanında sen de sessizce dolanıp duruyorsun..insanoğlu onu esinti olarak adlandırıyor..

Buldum!! Rüzgar küçük bir çocuğun ruhuna sahip..evet evet..tek odalı kağıttan bir şatoda yaşayan çocuk ruhlu koskocaman bir varlık..Evet.. Evet!


İzlemek isterseniz diye..

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |