Deneyimlendiğin Kadarsın HayatNe kadar deneyimliyorsan o kadar yaşıyorsun.. Fazlasını değil, deneyip tattığın kadarsın..

Yaş değil yaşam sınırın; deneyimlediklerin..

Yaş kemale ermiyor, deneyim kemale eriyor.

Tüm o yaşadıklarına dönüp baktığında ne kadar büyüdüğünü yada ne kadar büyümediğini; nelerin senin için doğru yada nelerin senin için yanlış olduğunu sindirmeye çalışmak işte hayat..

Doğru varsaydığın, seni anlamlı olduğuna inandıran deneyimlerinin yaşındasın, rakamın sınırlandırdığı değil..

Şu An'da kalabilmeyi öğretirken kendine, kaçınılmaz ki tüm o deneyimler geçiyor zihninden..Durdurmaya çalışman gerektiğini düşünüyorsun çokca zaman..Sonra öğreniyorsun onları izlemeyi ve dinlemeyi öğrenmeyi; halledip sindirip An'a dönmeyi..İşte meditasyonun sana öğretmeye çalıştığı şey, tam da bu bence..

O anlarında hangi duyguysa seni sarmalayan; belki pişmanlık, belki endişe, belki şükür, belki hüzün, belki sebepsiz huzur, belki kızgınlık, belki kaygı, belki sonsuz hissettiğin mutluluk..Her neyse işte..İzlemeyi, hissetmeyi, kovalamamayı, yorumsuz içindeki olup biten tüm duyguları es geçmemeyi denemeli insan..

Boğuyorsa seni o hisler yada ihtiyacın olan o duyguları izlemek değil de o duygulardan uzaklaşmaya çalışmaksa eğer yaşam enerjine dönüyorsun bu kez. Nefesin; senin herşeyin!!

Nefesin seni dindiren..sırdaşın..Tüm o deneyimlerin bir tek onunla üstesinden gelebildiğin..yada hala üstesinden gelmeye çalıştığın..

Deneyimleyebildiğin kadar üstesinden geliyorsun hayatın..deneyimlemediğin ve yeni karşılaştığın herşey taze hüzün.
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |