Başucu Cümleleri

En son güncellendiği tarih: 21 Eki 2018

Dış sesinle değil de iç sesinle kendine hatırlattığın cümlelerin elbet vardır..Hatırla... Neden o an, o cümlenin aklına geldiğini bilirsin aslında; iç sesinin verdiği tavsiyenin uygulanış hali de sana özeldir. Başucu kitapları gibi başucu cümlelerin vardır hayatın içinde. Ve o anlarda başucu cümlelerinin arasından çekersin bir tanesini okursun zihninde. Bu karşılaşmanın sebebini araştırırsan içinde, akışa bırakabilirsin kendini...

"Deneyimlediğin dünyanın bir ayna olduğunu; gördüğün ve suçladığın şeylerin aslında kendinde değiştirmen gereken şeylerin bir yansıması olduğunu kabul edebilirsen, işte o zaman değişim mümkün olabilir." 

Karşılaşma, eşzamanlıdır! Hatırla..Derinine inerek hatırla! Ama mantıkla, kendini hırpalamadan, yargılamadan, suçlamadan, olmayanı varmışcasına yapıştırmadan sadece gözlemleyerek hatırla! 

"Her eşzamanlı karşılaşma kolektif bilinçdışının arketiplerinden biriyle şöyle ya da böyle ilgilidir." 

Rollerin altında eciş bücüş olmuş "Öz" ile göz göze gelip gözlerini kaçırdığın anları hatırla! Özüne dönmek, görmek için sarfettiğin çabayı farket...Eşzamanlı karşılaşmandan dersini çıkararak yürümeye başla değişim/dönüşüm yolunda..

Ve Hatırla!

"Yaşamınızdaki her insan ve bütün olaylar, Siz onları oraya çağırdığınız için oradadırlar. Onlarla ne yapıp yapmayacağınızsa Size kalmıştır." 

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |