24 Saatin İçinde Kaç Dakika Utanır?


Pek çok şey düşündürür insanı..Algına, o an ki ruh haline, yaşamına, düşüncelerine her şeye bağlıdır düşündüklerin..Asıl konu seni neyin düşündürdüğü, bir andayken zihnini düşünceden düşünceye sürükleyenin ne olduğudur..

Belki sesli belki sessiz, sahip olduklarına teşekkür ya da şükredersin..

Hayaller, hedefler derken çılgın bir sürüklenişin içinde bulursun kendini..Hep daha iyisi, daha yenisini ister durur zihin..

İşte bazen bir an gelir sebep olan her ne ise seni durdurup şöyle bir etrafına bakmana sebep olur..Herşey ama herşey vardır etrafında ve hatta haddinden daha fazlası..

Oysa sen daha belki yarım saat önce çok daha fazlasını elde edebilmek için planlar yapıyorsundur..

Bu fark etme anlarımdaki utanma duygum başka hiç bir utanma duygusuyla boy ölçüşemez..

Düşünsene derim; şuan biri sokakta bir kartonu kendine yatak yapmış tedirgin bir uykuya dalmaya çalışıyor..Tek sahip olduğu üstünde hiç tanımadığı birinin giysileri..ve bir karton..şanslıysa üzerine örtebileceği bir battaniye..

Ve sen bak şimdi kendine bir koltuğum var üstelik yumuşak; çoğu zaman belimi ağrıtmasından şikayetçi olduğum..Hatta 4 tane de sandalyem var gıcırdadığında beni sinir eden..Ne büyük mesele!! Bana ait bir de yatağım var; inanabiliyor musun hem de 2 kişilik.. Her gece kocacımla daha rahat bişey alalım diye söylendiğimiz!! Bir de evimizin kapısı var istediğim an kapatıp kendi özel alanıma saklanabileceğim...

Oturduğum yerden evimize göz gezdirdiğimde gözlerim doluyor utancımdan..

Ne şımarıklık ama! hep daha iyisini isteme duygusu..

Hindistan'dan döndüğümde evime ilk girdiğim anda da aynı utanç duygusu yüzüme tokat gibi çarpmıştı..

15 gün..Ah o 15 gün..Bir bedenin oysa ne kadar az materyale ihtiyacı varmış..

2 tane pantül, bir beyaz sabunla elde yıkanarak 15 gün giyilebiliyormuş..neden giyilmesin ki..20 tane pantolonum olunca şehirde ne oluyor ki. Havam pozum kime!!

Oksijeni pisleşmiş koca bir balonun içinde yaşıyorsun..Öyle pisleşmiş ki balonun; önceliklerin saçmalamış, yönünü şaşırmış...Yaşıyorsun..

Pisleşmiş balonu farkettirmeyecek herşey etrafında kolluk kuvveti...

Daha çok utanmalısın..Bazı bazı değil; daha çok..Utanmalısın ki farkettirsin, hep kamçılasın seni..İhtiyacından daha fazlasını istememeyi öğrensin zihnin!

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |