-Atölye İçeriği-

 

*Taoist nefes/chi egzersizleri ve meditasyon,

*Bedenin uyanmasına ve durulmasına alan yaratan yin yoga pozları,

*Omurga ve bacaklar üzerine odaklandığımız, omurgayı öne/arkaya eğilmeler ve twistler ile çalıştırdığımız, yumuşak ve akıcı hareketlerden oluşan "ALTIN TOHUM AKIŞI”,

*Kolları ve bacakları güçlendirerek dengeyi geliştiren; aynı zamanda nazik uzamalarla omurgadaki hisleri de dengeleyen "SAVAŞÇI AKIŞI”,

*Kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran "UÇAN EJDERHA AKIŞI” pozlarını detaylarıyla işleyeceğiz. 

 

---

"Bu atölye, yogaya yeni başlayanlar, yoga öğrencileri, yoga eğitmenleri, harekete meraklı olan herkese açıktır. Akışlar, bedenin farklılıklarına göre her seviyeye uygun olarak adapte edilebilir. Atölye sonrasında pratiğinizi desteklemek adına üç akışı da, pozlarıyla detaylandıran mini kitapçık hediye edilecektir.


*****************************************

Tarih: 5 Ocak 2019 Cumartesi
Saat: 11:30 - 15:00
Yer: Punta Cumhuriyet Bulvarı No:347 Kat:3 D:3 Alsancak
Atölye Bedeli: 160 TL

*Düzenli grup derslerime katılan öğrencilerim için katılım bedeli 100TL’dir*


Kayıt ve sorularınız için, 
537 708 3314
bengusolcum@gmail.com

 

*****************************************

*Atölye 12 kişi ile sınırlıdır. Lütfen katılımınızı bildirmeyi son ana bırakmayın.

*16 Aralık’a kadar ön ödeme yapılması ricadır. (60TL)

   !!Önemli Not!!

Omurga ve diz eklemlerinde ciddi rahatsızlığı olan kişilerin çalışmaya katılması önerilmez!!


*****************************************

Tao Vinyasa Atölyesi

 “Yeni yılı dinamik karşıla!”

 

Tao Vinyasa, Yin Yoga’nın öncüleri Paul ve Suzee Grilley tarafından geliştirilmiş dinamik/aktif yani yang bir stilidir. Bu akışlar, hatha yoga pozları, uzakdoğu dövüş sanatları ve modern dans etkileriyle harmanlanmış güçlendiren ve nefesin ritmiyle uyumlanan akışlardan oluşur. Bedenin gücünü ve enerjisini uyandıran Vinyasa; bir pozdan diğerine hızlı geçişler içerir. Tao Vinyasa akışlarından Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha; Yin ve Yang Yoga dediğimiz, yoga pozları uygulamasının yin ve yang sıfatlarla tanımlanmış halidir. Yang, varoluşun daha görünür, aydınlık, dinamik ve eril tarafını; Yin ise, daha derindeki gizemli, durgun, dişil tarafını temsil eder. Kaslar bedeni dinamik olarak kullanmamıza olanak veren, bedenin yang alanını; eklemler ve bağ dokular ise bedenin daha çok yin alanını oluştururlar. Bedenimizin yang dokularını ritmik ve tekrarlı hareketlerle yani yang bir tavırla çalıştırır, yin dokuları ise daha sakin, hareketsiz ve uzun süre aynı pozda kalarak yani yin bir tavırla çalıştırırız. Bedendeki farklı dokuları ihtiyaçları doğrultusunda çalıştırmak zıtlıkların dengesini, dolayısıyla uyumu ortaya çıkarır. Tao-Vinyasa ve Yin Yoga uygulamaları da bu şekilde birbirini dengeler ve destekler.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |