TaoVinyasa-Savaşçı Atölyesi (2 saatlik)

Savaşçı Akışı, Paul ve Suzee Grilley tarafından yin pozları dengelemek adına yang akış olarak dizayn edilen; Uzak Doğu dövüş sanatları (martial arts) ve modern dans sanatından esinlenerek geliştirilmiş Tao Vinyasa serisinin içindeki ilk üç akıştan biridir.
Savaşçı, kolları ve bacakları güçlendirerek dengeyi geliştiren; aynı zamanda nazik uzamalarla omurgadaki hisleri de dengeleyen, enerji kanallarını(meridyenler) uyaran bir akıştır. 
Birçok dövüş sanatı, Budizm ve Budizm gibi dinler tarafından uygulanarak, önce merhamet ve tevazuyu öğretir. İnsanların zihninde dövüş sanatları şiddetle bağlantılıdır. Ancak şiddet eylemi; tezahür etmeden önce, duygusal bir ifadedir. 
Savaş sanatlarında, eskilerin iyi savaşçıları önce yenilmezliği sağlar, ondan sonra düşmanın yenilebilirliğine bakarlardı. Bu bilgilerin ışığında Tao Vinyasa-Savaşçı akışı, bize 'savunma’ yı sunar…

Atölye, Başak Ergül tarafından yönetilen nefes çalışmaları ile başlayacak; ardından Bengü Şolcum ile bedeni Savaşçı akışına hazırlayan yin pozlarını inceleyerek devam edecektir. Bu atölyede, Tao Vinyasa-Savaşçı akışını sadece fiziksel ve anatomik olarak değil; duygusal ve enerjetik bedendeki etkilerini de meridyen öğretilerinin ışığında ele alarak işliyor olacağız. 2 saatlik çalışma, meditasyon ve derin gevşeme ile sonlacaktır. 

 

*******************************************************

Kimler Katılabilir?

Atölye katılımcılarının minimum 3 ay yoga derslerine katılmış olması beklenmektedir. Aynı zamanda Savaşçı akışını detaylarıyla öğrenmek isteyen, derslerinde kullanmak isteyen yoga eğitmenlerine de açıktır.

*Akış, bedenin farklılıklarına göre her bedene uygun olarak adapte edilebilecektir.

!!Önemli Not!!
Diz eklemlerinde ciddi rahatsızlığı olan kişilerin çalışmaya katılması önerilmez!!

 

*******************************************************
Tarih:
5 Mayıs 2018 Cumartesi
Saat: 11:00 - 13:00
Yer: Cumhuriyet Bulvarı No:347 Kat:3 D:3 Alsancak
Ücret: 75 TL

*Kişi sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. 
Ön kayıt gereklidir!

Rezervasyon ve sorularınız için bana ulaşabilirsiniz:
0537 708 33 14
bengusolcum@gmail.com

 

*******************************************************
 

 

 


Eğitmenler:

Bengü Şolcum
Meditasyon pratiğine 2008 yılında Mantra Meditasyonu ile başlayan Bengü, Ankara’da çeşitli gruplarla ve bireysel olarak düzenli meditasyon pratiğini sürdürmeye devam ederken 2013 yılında yoga ile tanıştı. Yoganın sunduğu alan içinde, ruhunu ve bedenini baştan keşfettikçe, daha da derinleşmek adına 2014 yılında 200 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimini, İzmir’de Berra Sertel ile tamamladı. Tao Vinyasa ve Acro Yoga, Pranayama çalışmalarının yanı sıra Aile Dizimi çalışmalarına da katıldı. Aynı zamanda Hindistan, Kerela’da değerli yoga hocaları ile çalışma fırsatı yakalayarak, Tai Chi, Qi Gong ve Myofascial Global Stretching eğitimlerini tamamladı. Selma Schmid tarafından verilen Tai Masaj atölyesine katıldı. Berra Sertel’in 50 saatlik Hocalık Eğitiminde asistan hoca olarak yer aldı. 6 aylık Kamboçya macerasında, başta Gregorio Zucchinali olmak üzere dünyanın her noktasında gelen yoga hocaları ile çalışma deneyimini yaşadı; Aerial Silk Art workshoplarına katıldı. İzmir’e geri dönmesiyle Doula Gözde Çavuş ve Semra Demirel Uçar ile 45 saatlik 'Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi'ni tamamladı. Tom Myers'ın "A New Vision of the Body - The Role of Fascia in Health & Healing" online seminerlerine katıldı. Yoga International - 10 saat The Art of Yoga Transitions (online), Yoga International - 10 Saat Essentials of Yoga Therapy (online) eğitimlerini tamamladı. Hamsa Saraswati ile Yoga ile Yaratıcı Dönüşüm Atölyesi/ Hamak Yogası atölyesine katıldı. İzmir’in her noktasında Yin Yoga/Tao Vinyasa/Hamile Yogası dersleri ve atölyeleri vermeye devam ediyor.

Daha fazlası için: 
bengusolcum.com

Başak Ergül
1991’de Isparta’da doğan Başak Ergül, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünde tamamladı.
Tezhip, minyatür ve ebru üzerine çalışmalar yaptı.14.İstanbul Bienali kapsamında yürütülen 100° isimli atölye projesinde yer aldı ve bir çok toplu sergiye katıldı.
Üniversite yıllarında “ben kimim?” sorusu ile beraber girdiği farkındalık yolunda yin yoga ile tanıştı. 2 yıl süren bireysel yin yoga pratikleri sayesinde ruh, beden ve zihinin eşsiz birlikteliğini keşfetti. bu keşifin kendisinde uyandırdığı merak üzerine başlayıp, bir hayat boyu sürecek derin ve minnet dolu bir yolculuğun heyecanı ile nefes,meditasyon ve pranayama eğitimlerine başladı. Katıldığı bir çok nefes ve meditasyon kampının yanı sıra bireysel olarak da yoga ve nefes çalışmalarına devam etti.Bu şifalı yolda ilerlerken ‘Cem Şen Eğitimleri- 1. Aşama Yi Jin Jing’ çalışmalarına, Seçkin Çelebi rehberliğindeki Reiki 1 eğitimlerine ve bir çok workshop çalışmalarına katıldı. Seçkin Çelebi ile Nefes & Meditasyon Teknikleri Eğitmenlik Eğitimini’de tamamladıktan sonra bu kadim bilgileri paylaşmak ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak amacı ile nefes, meditasyon & pranayama eğitmenliğine başladı. Şu anda ise Cem Şen Eğitimleri'ne devam etmekte ve Seçkin Çelebi'nin asistanlığını yapmaktadır.Plastik sanat uzmanlığının da yanı sıra sanat disiplini ile bağlantılı nefes teknikleri ve eğitimi üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |