1.png

5 Hafta Boyunca 

Yin & Yang Yoga ve Meditasyon Buluşmaları

Senelerdir ayrı ayrı atölyeler ve dersler aracılığıyla paylaştığım bilgileri daha sıralı, dönüşüm odaklı ve evinde kendi kendine yetebilme, kendine şifa olabilme pratikleri halinde paylaşmaya niyetliyim.

 

Bu buluşmalar, bedenin bütününe etki eden en efektif Yin Yoga asanaları ve Tao Vinyasa akışlarında derinleşmen, bedenindeki enerji kanalları blokajlarının fiziksel ve tinsel etkilerinin farkındalığıyla, uyanık bir zihin ve sağlıklı bir bedenle var olabilmeye destek ve kendi kendine uygulamaya ihtiyacın olan pratikleri, rutinleri oluşturabilmen için yaratıldı. Yalnızca asana odaklı değil aynı zamanda çeşitli meditasyon teknikleri ile düzenli meditasyona oturabilmeni de destekleyecek bütünsellikte çalışmalar yapacağız.

 

''Grup derslerinde neler olup bittiğini anlayabilmek hepimiz için zaman alan bir süreçtir.. Yoga yapmaya ilk kez bir grup dersinde başladığımızda, zihin genellikle kendini yetersiz hissetme eğiliminde olur herkesten daha gerideyim düşünceleriyle 1 ayda anca bedeni ve zihni olan bitene adapte etmiş oluruz. Bu gibi durumlarla seneler içinde çok karşılaştığım için başlangıç sınıfı açmak yerine böyle bir buluşma düzeni oluşturmanın daha faydalı olacağına inanıyorum. Bir buluşmalar eğitmenlik eğitimi değildir. 5 hafta boyunca, haftada bir gün 2,5 saatlik buluşmalar yaparak hem teorik özet anlatımlar, hem Yin Yoga hem de Tao Vinyasa ve Meditasyon pratiklerinden oluşmaktadır. Pratiklere destek olacak döküman ve video paylaşımlarıyla 5 haftanın sonunda ihtiyaç duyduğun her an, bağımsız olarak kendi pratiğini uygulamaya başlama hedefiyle yol alacağız.

 

*******************************************************

 

Ders İçerikleri:

1. Buluşma (6 Temmuz 2020) 

‘' Yin Yoga ve Meditasyon'un (ol’ma hali), fiziksel ve enerjetik bedenimiz, duygusal durumumuz üzerindeki faydalarına, köklerine dair teorik bilgi paylaşımı ve Bütünsel Yin Yoga pratik uygulamasıyla, birlikte Meditasyona yerleşeceğiz.

 

İşlenecek konu başlıkları:

Yoga ve Yin Yoga nedir? Yin&Yang / Dişil&Eril Enerji nedir? Meditasyon nedir? Geleneksel Çin Tıbbı/ Meridyen Kanallarının ve organ sağlığımızın Yin Yoga ile ilişkisi nedir?


2. Buluşma (13 Temmuz) 

‘’ Alt beden odaklı Yin Yoga pozlarına giriş yaparak, her bir pozu beden farklılıklarımıza göre tek tek varyasyonlarıyla inceleyip anatomik ve enerjetik mantığını, güvenle uygulayabilme odağıyla işleyerek Tao Vinyasa/Altın Tohum Akışını, detaylarına odaklanarak içselleştirme ve öğrenme üzerine pratik edeceğiz. 

 

İşlenecek konu başlıkları:

Temel Nefes Teknikleri, Kalça ve Bacaklara Odaklanan Yin Pozlar,

Mide-Dalak-Mesane-Böbrek-Karaciğer-Safra Kesesi Meridyenlerinin Yin Pozlar ile İlişkisi,

Altın Tohum Akışı, Advaita Meditasyonu

3. Buluşma (20 Temmuz) 

‘’ Omurga ve üst gövdenin uzantısı olan omuz ve kol odaklı Yin Yoga pozlarını detayları ve varyasyonlarıyla inceleyerek Taoist Nefes teknikleri aracığıyla omurga sağlığını dönüştürme ve dinç tutma üzerine odaklanarak Gurdjieff’in Sacred Movement Meditasyonunda derinleşeceğiz.

 

İşlenecek konu başlıkları:

Hareketli Taoist Nefesler, Omurga-Omuz ve Kollara Odaklanan Yin Pozlar,

Merkez-Yönetici-Kalp-Akciğer-İnce ve Kalın Bağırsak-Üçlü Isıtıcı-Perikart Meridyenlerinin Yin Pozlar ile İlişkisi,

Sacred Movement Meditasyonu

4. Buluşma (27 Temmuz)

 

‘’ Tao Vinyasa/Savaşçı Akışını, detaylarına odaklanarak içselleştirme ve öğrenme üzerine pratik edeceğiz. Nefesin, hareket ve durgunluğun içindeki yansımalarını inceleyip ardından tenis topları aracılığıyla Myofascial Stretching tekniğiyle kendi kendimize masaj yapmayı öğreneceğiz. Kalp merkezimize odaklanarak iki farklı meditasyon çalışması ile dengeleneceğiz.

 

İşlenecek konu başlıkları:

Tao Vinyasa Savaşçı Akışı, Myofascial Stretching, Kalp Odaklı Meditasyon ve Farkındalık Çalışmaları

5. Buluşma (3 Ağustos)

‘’ 4 Buluşma boyunca deneyimlediklerimiz ve öğrendiklerimiz üzerine odaklanarak bireysel ihtiyaçlarımıza göre kendi yoga pratiğimizin akışını oluşturma,

paylaşım çemberi, soru-cevap ve grup çalışmalarının şifasıyla buluşmalarımızı sonlandıracağız. 

Buluşma saatleri: 20.00 - 22:00

 

Toplam Süre

10 Saat


Buluşmalara katılan canlarla tüm içeriklerin bulunduğu kitapçık ve ders kayıtlarımızı paylaşacağım🌿
.
Buluşmaları iki ayda bir tekrarlayacağım, böylelikle senelerdir devam eden grup derslerime bu buluşmalardan sonra düzenli katılmaya devam edebilir veya kendi kendine de yetebilirsin💚 .

Buluşmalara Katılım Bedeli:  600 TL

(2 taksit ile ödeme imkanı)

(%50 öğrenci indirimi)


*******************************************************

Kayıt ve sorularınız için, 

537 708 33 14

benguileyinselalan@gmail.com

*******************************************************

Bengü Şolcum Kimdir?

https://www.bengusolcum.com/benkimim

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |