ATEŞ & SU – CANLI ELEKTROGİTAR EŞLİĞİNDE VİNYASA VE YİN YOGA

Vinyasanın dansında akarak ateşi yakacağız - ve sonra da ısınıp açılmış bedeni Yin pozlarında katman katman gevşeteceğiz - üstelik tüm bunları deneyimlerken elektrogitarın yumuşak tonları, canlı müziğin büyüsü bize eşlik edecek.

Özel bir çalışma: Canlı müzik eşliğinde Yin Yang yoga.

Ateş Yang, Su Yin’dir… Gök Yang, Dünya Yin’dir… Dışarıya açılmak Yang, içeri kapanmak Yin’dir…

Yin ve Yang birbirlerini etkileyip birleştiklerinde, yaratım ve üretim ortaya çıkar. Birbirlerini itip ayrıldıklarında ise değişim ve dönüşüm yaratırlar.

Yin ve Yang yoga pozları, ‘Beş Element’in değişim enerjilerini baz alır.

Ateş, dengeleyici ve sunan enerjiyi temsil eder. Nefesle asananın beraber oluştuğu Yang bir pratik olan Vinyasa Yoga, bedenin ateşini yakar ve yaktığı ateşten beslenir. Bu ateş yalnızca ısı olmaktan öte, “Agni”dir, yeniden doğuşun ateşi. Bedenin ve ruhun ihtiyacı olmayan her şey yanarak besleyici enerjiye dönüşür, yokoluş varoluşa yer açar. Tüm bunlar olurken Vinyasa’nın ritmi, zihnin konuşmasına fırsat vermez; Vinyasa anda, dansta, bedendedir. 

Su ise, koruyan, toplayan ve dönüştüren enerjidir.
Yin Yoga’nın uzun dinlendirici duruşları, Yang uygulamalara karşı hoş bir karşıtlık sağlarken bedenin daha derin katmanlarının gevşetilmesi için de alan yaratır. Yin halin içinde derinleştikçe, bedendeki etkilerin de evrildiğine şahit oluruz; bedenimizde ve dokularımızda biriktirdiğimiz duygulara yumuşak bir tavırla bakmayı deneyimleriz… Anın kabulüne teslim oluruz..

Ateşin enerjisini ve suyun bilgeliğini müziğin büyüsüyle yaşamak için buluşalım!


*******************************************************
Tarih: 29.04.2018 Saat: 13.00-16.00 

ÜCRET: 120TL+KDV

Rezervasyon için Mavi Yoga & Holistik Yaşam Merkezi ile iletişime geçiniz.
Tel: 0533 253 29 69

www.maviyoga.com

 

 *******************************************************

Eğitmenler:

Zeynep Vaizoğlu
"Zengin hayal dünyamdan ve analize yatkın zihnimden çıkıp bedenle buluşmam kolay olmadı. Üstelik buluştuğum beden kaskatı ve güçsüzdü! Hepimizi olduğumuz gibi kabul etmeyi öğrendikçe ufkum genişledi, iletişim kurabilmeye, yumuşamaya, asıl olanı görebilmeye başladım. Sevgiyi ve mucizeyi paylaşmak için yoga yapıyorum, öğreniyorum ve öğretiyorum." 
2017 Devrim Akkaya ile Meridyen Teorileri ve Yogada Uygulamalar, 50 saat
2016 Nicole Ohme ile İleri Seviye Vinyasa Yoga Hocalık Eğitimi, 120 saat
2016 Kranti Yoga Ashtanga-Vinyasa Hocalık Eğitimi, 200 saat, Hindistan
2015 Zeliha Zerrin Albay ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi, 200 saat

Daha fazlası için: ayyoga.net


Müzisyen:

Bilsay Yıldırım
“Uzun süredir gitarla hayatına devam eden bir insan olarak, kendimi bildim bileli kendi projelerimde ya da farklı gruplarda bol bol performans ve kayıt yaptım. Farklı müzik çeşitleriyle haşır neşir olmayı sevsem de kendi kayıtlarımda tamamen kendimle doğaçlama yapıyorum. Müzik hem etrafımda oluşan akışın içinde bulunup onu anlamak hem de benim için hem kendimi tanıma fırsatı olduğu için ürettiklerimin hem bulunduğum ortama göre şekillenmesini, hem de bulunduğum ortamı şekillendirmesini seviyorum.”

Bengü Şolcum

Meditasyon pratiğine 2008 yılında Mantra Meditasyonu ile başlayan Bengü, Ankara’da çeşitli gruplarla ve bireysel olarak düzenli meditasyon pratiğini sürdürmeye devam ederken 2013 yılında yoga ile tanıştı. Yoganın sunduğu alan içinde, ruhunu ve bedenini baştan keşfettikçe, daha da derinleşmek adına 2014 yılında 200 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimini, İzmir’de Berra Sertel ile tamamladı. Tao Vinyasa ve Acro Yoga, Pranayama çalışmalarının yanı sıra Aile Dizimi çalışmalarına da katıldı. Aynı zamanda Hindistan, Kerela’da değerli yoga hocaları ile çalışma fırsatı yakalayarak, Tai Chi, Qi Gong ve Myofascial Global Stretching eğitimlerini tamamladı. Selma Schmid tarafından verilen Tai Masaj atölyesine katıldı. Berra Sertel’in 50 saatlik Hocalık Eğitiminde asistan hoca olarak yer aldı. 6 aylık Kamboçya macerasında, başta Gregorio Zucchinali olmak üzere dünyanın her noktasında gelen yoga hocaları ile çalışma deneyimini yaşadı; Aerial Silk Art workshoplarına katıldı. İzmir’e geri dönmesiyle Doula Gözde Çavuş ve Semra Demirel Uçar ile 45 saatlik 'Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi'ni tamamladı. Tom Myers'ın "A New Vision of the Body - The Role of Fascia in Health & Healing" online seminerlerine katıldı. Yoga International - 10 saat The Art of Yoga Transitions (online), Yoga International - 10 Saat Essentials of Yoga Therapy (online) eğitimlerini tamamladı. Hamsa Saraswati ile Yoga ile Yaratıcı Dönüşüm Atölyesi/ Hamak Yogası atölyesine katıldı. İzmir’in her noktasında Yin Yoga/Tao Vinyasa/Hamile Yogası dersleri ve atölyeleri vermeye devam ediyor.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |