facebook event.png

Tao Vinyasa eşliğinde İç Organ Nefesi

19 Haziran 19'

"2 saatlik ‘Tao Vinyasa eşliğinde İç Organ Nefesi’ dersimizde, bedenimizde akan Chi’yi; Taoist nefes teknikleri ve 'Altın Tohum’ pozlarının desteğiyle uyandırarak iç organ nefesleri eşliğinde arınmaya odaklanacağız. Dengelenen bedendeki hislerin gözlemine alan yaratma niyetiyle, pratiğimizi meditasyon ile taçlandıracağız."

ALTIN TOHUM AKIŞI
İnsan bedeni, yaşam enerji alanı, şimdiki yaşamda fiziksel bedenimizi kontrol eder. Yaşam enerji alanı, evrensel enerjinin dışavurumudur!
Altın Tohum Akışı (Golden Seed Flow) hem chi'yi aktive ederken hem de evrensel chi’yi de hara yani alt tantien olarak da bilinen enerji bölgesine depolar. Dairesel hareketlerden oluşan akış yaşam enerji alanımızı da arındırıp güçlendirirken aynı zamanda organlarımızı temsil eden enerji hatları olan meridyenlerdeki enerji akışını canlandırır.

İÇ ORGAN NEFESLERİ
Çin tıbbına göre her organ bir duygu ile eşleşir; duygular belli frekanslara karşılık gelir. Aşırı öfke karaciğer ile bağlantılıyken aşırı korku böbreklerdeki enerjinin dengesizliği ile bağlantılıdır. Çin tıbbında uygulanan bu nefes çalışması duyguların eşleştiği frekanslara karşılık gelen sesleri nefes ile birlikte kullanarak organ meridyenlerini uyarır ve yenilenmelerini, temizlenmelerini sağlar.


*******************************************************

Tarih: 19 Haziran 19' 
Yer: Bodyflow Pilates& Workout Stüdyo /Bostanlı
Ücret: 80 TL

Kayıt ve sorularınız için, 

Bengü Şolcum: 537 708 3314
bengusolcum@gmail.com

Başak Ergül: 532 6659183

basakeergul@gmail.com

*******************************************************


**Derse katılım için, minimum 3 ay düzenli yoga yada nefes pratiği ön koşulu vardır.

Başak Ergül Kimdir?
Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Tezhip Anasanat Dalı mezunu olan Başak Ergül, tezhip, minyatür ve ebru üzerine çalıştı. Alternatif teknikler geliştirerek özellikle ebru malzemesini çağdaş üretimler ile farklı bir boyuta taşıdı. Üniversite yıllarında yin yoga ile tanıştı. 2 yıl süren bireysel yin yoga pratikleri sayesinde ruh, beden ve zihinin eşsiz birlikteliğini keşfetti. Bu yolculuğun heyecanı ile nefes,meditasyon ve pranayama eğitimlerine başladı. Katıldığı bir çok nefes ve meditasyon kampının yanı sıra bireysel olarak da yoga ve nefes çalışmalarına devam etti. Jeff Oliver rehberliginde vipassana inzivasi, Cem Şen Eğitimleri- 1. Aşama Yi Jin Jing 2. Aşama Fang Song Gong 3.Aşama Xin shen zhuang fa , 4.Aşama Nei Gong çalışmalarına,Kalp Yolu Hazırlık inzivasına,Seçkin Çelebi rehberliğindeki Reiki 1 eğitimlerine,Ali Rıza Gözlüklüoğlu rehberliğinde chi nei tsang 1 (iç organ çi masajı) eğitimine ve bir çok workshop çalışmalarına katıldı. Seçkin Çelebi ile Nefes & Meditasyon Teknikleri Eğitmenlik Eğitimini’de tamamladıktan sonra bu bilgileri paylaşmak ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak amacı ile nefes, meditasyon & pranayama eğitmenliğine başladı.Şu anda ise iç organ çi masajı (chi nei tsang 1) masaj seansları ve nefes,meditasyon alanında bireysel&grup dersleri vermeye devam etmektedir.Plastik sanat uzmanlığının yanı sıra sanat disiplini ile bağlantılı nefes teknikleri ve eğitimi üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |