Keman Eşliğinde Yin Yoga

Bedensel ve zihinsel rahatlama süreci olan Yin Yoga pratiğinde; hem alıştığımız kalıpları, şartlandığımız gerginlikleri bırakmayı öğrenerek içimizdeki dinginliğe bağlanma fırsatını yakalayacağız hem de kemanın insanı derinden etkileyen sesiyle pozların içinde ruhumuzu, keyifli bir yolculuğa çıkaracağız. Bu yolculuğun içinde Lao Tzu’nun 'Tao Te Ching’ aforizmaları da bize eşlik ederek zihni, an’a davet etmemize aracı olacak…

Yin Yoga; vücudun ve ötesinin derin katmanları üzerinde çalışılan yavaş, içgüdüsel ve meditasyonel bir uygulamadır.
Keman; sesi diğer çalgılara göre bir çok bakımdan insan sesine daha yakın olan, eşsiz güzellikteki sesiyle yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir.
Tao Te Ching; 81 adet aforizmadan oluşan, ''insan zihninin, varoluşu anlama süreci''ne bir tür anlam kazandırmak ve bir biçimde referans noktası oluşturmak adına birbiriyle etkileşen kavramları anlatır.


“Neden canlı keman eşliğinde Yin Yoga?”

Alışkın olduğumuz müzik türleri ile yaptığımız yoga fikrini dönüştürerek, iki tarafında an’da kaldığı noktada buluşmak istedik...Zihnin, ruhun ve bedenin bütünleşmesine aracı olan yoga ile Sokrates’in “müzik ruhun gıdasıdır” düşüncesini harmanladığımız bir yin yoga dersi deneyimleyeceğiz.
*************************************
Yer: Bir Nefes Yoga
Tarih: 13.04.2018 Cuma
Saat: 19:00 - 21:00

Katılım Ücreti: 75TL

*************************************

Katılımcı sayısı sınırlıdır, rezervasyon için:

0530 514 46 90 (Deniz Tabakoğlu)

yada

05377083314 (Bengü Şolcum)


Simge Dökmeci Kimdir?

Küçük yaşlarında başladığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Koro Eğitimi ile müziğe giriş yapan Simge, lise öncesi 4 yıl kursiyerlik eğitimi almış; lise ve lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Keman Bölümü’nde tamamlamıştır. Öğrenciliği boyunca bir çok Masterclass sınıfına katılmış önemli hocalarla çalışmıştır. Devamında başladığı yüksek lisans eğitimine halen devam etmekte olup şu an birçok orkestrada takviye sanatçı olarak yer almaktadır. Kendisi bir yandan da her yaşta öğrencilerine keman eğitimi vermeye devam etmektedir.

Bengü Şolcum Kimdir?

 

Meditasyon pratiğine 2008 yılında Mantra Meditasyonu ile başlayan Bengü, Ankara’da çeşitli gruplarla ve bireysel olarak düzenli meditasyon pratiğini sürdürmeye devam ederken 2013 yılında yoga ile tanıştı. Yoganın sunduğu alan içinde, ruhunu ve bedenini baştan keşfettikçe, daha da derinleşmek adına 2014 yılında 200 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimini, İzmir’de Berra Sertel ile tamamladı. Tao Vinyasa ve Acro Yoga, Pranayama çalışmalarının yanı sıra Aile Dizimi çalışmalarına da katıldı. Aynı zamanda Hindistan, Kerela’da değerli yoga hocaları ile çalışma fırsatı yakalayarak, Tai Chi, Qi Gong ve Myofascial Global Stretching eğitimlerini tamamladı. Selma Schmid tarafından verilen Tai Masaj atölyesine katıldı. Berra Sertel’in 50 saatlik Hocalık Eğitiminde asistan hoca olarak yer aldı. 6 aylık Kamboçya macerasında, başta Gregorio Zucchinali olmak üzere dünyanın her noktasında gelen yoga hocaları ile çalışma deneyimini yaşadı; Aerial Silk Art workshoplarına katıldı. İzmir’e geri dönmesiyle Doula Gözde Çavuş ve Semra Demirel Uçar ile 45 saatlik 'Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi'ni tamamladı. Tom Myers'ın "A New Vision of the Body - The Role of Fascia in Health & Healing" online seminerlerine katıldı. Yoga International - 10 saat The Art of Yoga Transitions (online), Yoga International - 10 Saat Essentials of Yoga Therapy (online) eğitimlerini tamamladı. Hamsa Saraswati ile Yoga ile Yaratıcı Dönüşüm Atölyesi/ Hamak Yogası atölyesine katıldı. İzmir’in her noktasında Yin Yoga/Tao Vinyasa/Hamile Yogası dersleri ve atölyeleri vermeye devam ediyor.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |