'Meridyenler ile Elementlerin Harmonisi'

Yin Yoga Atölyesi - Teorik ve Pratik

12 Ocak 20'

Tüm Evreni oluşturan iki temel enerji formu olduğu ifade edilir ki bunlar bir denge içerisinde dönüşen, akan Yin ve Yang’tır. Tüm evreni oluşturan enerji döngüsünün yapı taşları da beş evre, beş döngü yada beş element in varlığı ile ifade bulur.

 Beş evreyi anlamak; sürekliliği ve döngüselliği anlamamıza yardımcı olurken Meridyen kanallarıyla, da evrensel döngünün bedenimizdeki yansımalarına tanık oluruz. Yaşam enerjimiz/Chi, Taoistlerin bütün organizmamızı sulayan ırmaklar olarak kabul ettikleri benzersiz akupunktur meridyen­ leri aracılığıyla bütün bedene ve organlara dağılır. Bu döngüyü anladığımızda,  Evrenin doğası hakkında derin bir farkındalığa varırız ki bu da bize yepyeni ‘bilinmez‘ yollara açılan klavuzumuz olur…

 

Tüm gün sürecek atölyemizde; meridyenlere ve elementlere yönelik bilgi aktarımlarının yanı sıra bedenimizde chi akışını uyandıran ve gözlemlememizi sağlayan hareketli meditasyon pratikleri ile meridyen kanallarını uyaran yin pozları içinde derinleşeceğiz.

 

Eğitmenler

Bengü Şolcum

Özden Süngün


*******************************************************

Tarih: 12 Ocak 20' 
Yer: EbeHane/AtölyeHane Alsancak
Ücret: 530 TL

Kayıt ve sorularınız için, 

Ebehane: 05549352385

Bengü Şolcum: 537 708 3314
bengusolcum@gmail.com

******************************************************


**Atölyemiz, bedenini keşfetmek isteyen herkese uygundur.

Bengü Şolcum Kimdir?

https://www.bengusolcum.com/benkimim

 

Özden Süngün Kimdir?

Anlam ve birlik arayışına Tasavvuf’un derinlerine dalarak başlayan Özden Süngün, seneler içinde önce yoğun iş temposu ve stres temelli bedensel sağlık sorunlarıyla ameliyata kadar giden bir süreç içinde geçen zamanların ardından, 2016 yılının şubat ayında bedenini güçlendirmek için çıktığı arayışı Özden’i kendi içsel yolculuğuna taşıdı. Önce, Nefes ve Meditasyon eğitimleri hayatının bir parçası oldu. Bedensel sağlığı için Yi Jin Jing – Kas Tendom Değişim ve Dönüşüm Çalışması ile tanışarak 1 yıl süren eğitmenlik eğitimini tamamladı. Bedensel pratikler ve Taoizm ile ilgili bilgiler de Özden’in hayatında yepyeni kapılar açarak, iş ve özel hayatının dengelenmesine vesile oldu. Ardından Maya Şaman şifacılığı eğitimlerinde derinleşme süreci, hikaye anlatıcılığında uzmanlaşmaya yolunu açtı. Bu alandaki merak ve ilgisinin en kıymetli hediyelerinden biri de, 2018 şubat ayında Tedxdeu’da konuşmacı olarak davet edilmesi oldu. Hala İzmir’de hizmet veren Ekspres Ayakkabı Tamir Servisi dükkanlarını yürütmeye devam ederken diğer yandan kişisel yolculuğuna, öğrendiklerini aktararak ve ilgi alanları üzerinde derinleşerek devam etmektedir.

Kendini öğrenmek, dünyayı

öğrenmektir...!                          Thich Nhat Hanh

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Spotify - Black Circle
  • Black SoundCloud Icon
  • Black YouTube Icon

© 2014 Her hakkı BENGÜ ŞOLCUM tarafından saklıdır.

İzmir - Seferihisar - Urla |